Co możemy Ci zaoferować?

Co możemy ci zaoferować?

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Jest to jedna z najbardziej widowiskowych części organizowanych przez nas podczas dnia bezpieczeństwa. Strefa ta znajduje się na zewnątrz i składa się z wielu elementów, które można modyfikować w miarę potrzeb klienta. Wychodzimy z założenia, że sam wykład nie są w stanie przygotować nas odpowiednio do prawidłowych reakcji podczas pożaru. Organizujemy pokazy podczas których nie brakuje sporej ilości ognia, dymu, gaśnic, kocy i wody.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych strażaków z państwowej straży pożarnej. Nasi trenerzy to prawdziwi twardziele, którzy na co dzień niosą pomoc poszkodowanym. Chętnie podzielą się swoją wiedzą, historią oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. Elementami tej strefy są:

  • szkolenie przeciwpożarowe i zapoznanie się z różnymi rodzajami gaśnic
  • ćwiczenia z hydronetką, gdzie duet musi poradzić sobie ze specjalnym zadaniem na celność gaszenia. Przy tym stanowisku możemy urządzić mini zawody i wprowadzić element rywalizacji.
  • gaszenie substancji łatwopalnych, takich jak oleje, ropa, benzyna i inne.
  • gaszenie elementów stałych np. drewna.
  • ćwiczenie w gaszeniu palącego się człowieka, w tej części używamy specjalistycznego koca gaśniczego.
  • podczas szkolenia każdy z uczestników może skorzystać z gaśnic przeciwpożarowych.

Urządzamy dla uczestników ćwiczenia mające przygotować do udzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w zadymionym pomieszczeniu. Podczas symulacji poszkodowany manekin stracił przytomność za sprawą dwutlenku węgla i znajduje się w specjalnej komorze zadymienia. Jest to bardzo ciekawy i pouczający instruktaż, robiący ogromne wrażenie.

Komora dymowa oraz wytwornice dymu pozwalają odtworzyć warunki zadymionego pokoju i wiernie przybliżyć zagrożenie. W środku umieszczamy fantoma oraz różne przeszkody, a zadaniem uczestników jest jego prawidłowe wyciągnięcie. Uczestnicy dnia bezpieczeństwa ćwiczenie wykonują w parach lub w pojedynkę. Po wyjściu z komory uczymy wykonania pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego. Jest to jedna z ważniejszych stref, ponieważ w wielu przypadkach dzięki przeszkoleniu uczestnik może bezpośrednio uratować życie ludzkie. Dzień bezpieczeństwa z komorą dymową i ćwiczeniami ewakuacji to świetny wybór.

W tej strefie celem jest prezentacja niebezpieczeństw związanych z pracą w firmie. Stanowisko dotyczy wózków widłowych, maszyn produkcyjnych, samochodów dostawczych i ciężarowych. Realizowany jest np pokaz drogi hamowania, symulacja wywrócenia ładunku, sprawdzanie i określanie martwego pola pojazdu. Międzynarodowa Organizacja Pracy szacuje, że co roku wypadkom ulega 2.5 miliona kobiet i mężczyzn! Większość z nich dotyczy nieodpowiedzialnego używania pojazdów w trakcie pracy. Dlatego właśnie stworzyliśmy strefę, która ma ograniczyć ilość tych zdarzeń do minimum. Dzień bezpieczeństwa nastawiony prewencyjnie na wypadki środków transportowych jest kluczem do obniżenia współczynnika wypadkowości firmy.

Upadek z wysokości stanowi częstą przyczynę wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Praca na wysokości należy do szczególnie niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu pracowników. Podczas wykonywania prac na wysokości, muszą być zachowane wyjątkowe środki ostrożności, z uwagi na duży stopień zagrożenia zdrowia i życia pracowników. W tej strefie każdy z uczestników znacząco zwiększy swój zakres wiedzy na temat niebezpieczeństw przy wykonywaniu pracy na wyższych poziomach. Poszerzamy wiedzę pracowników działających na małych wysokościach ok 1 metra, a także pracy na drabinie, rusztowaniu, zwyżkach, żurawiach a nawet dźwigach. Prowadzimy zajęcia i ćwiczenia treningowe gdzie uczymy jak prawidłowo korzystać z szelek bezpieczeństwa. W tej strefie również jesteśmy w stanie wprowadzić mały element rywalizacji. Pracownicy mogą zmierzyć się wykonując zadania ruchowe związane z tematem szkolenia. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki górskiej jednocześnie pracowników topowej firmy specjalizującej się pracą na wysokości. Jeśli zatrudniasz ludzi pracujących na wysokościach zadbaj by w dzień bezpieczeństwa znaleźli coś dla siebie.

Strefą tą kieruje doświadczony fizjoterapeuta, który z chęcią dzieli się swoją wiedzą i odpowiada na pytania uczestników. Pomaga na wszystkich stanowiskach pracy podczas codziennych czynności. Fizjoterapeuta koryguje pozycję, ruchy, złe nawyki, podpowiada jak poprawić efektywność jednocześnie zużywając mniej energii. W tej strefie zwracamy szczególną uwagę na 5 podstawowych zasad ergonomii stanowiska pracy:

    • Siedząc nie męczmy się! (pokazujemy jak ważny jest dobór fotela, ustawienie jego wysokości, pochylenia, miejsce podparcia łokci, dostosowanie biurka oraz naszej pozycji)
    • Wybierz odpowiedni monitor, mysz i klawiaturę! (zwrócenie uwagi na jego odpowiednie ustawienie, sterowanie jego ruchomą stopką a także tajniki jak szybko zresetować nasz wzrok podczas 8- godzinnej pracy przy komputerze)
    • Pamiętaj o przerwach i o ruchu w pracy! (Zastój mięśni i brak odpoczynku może obniżyć naszą efektywność nawet o 50 %)
    • Postaraj się o właściwą temperaturę i dopływ świeżego powietrza! (informacje na temat temperatury i wilgotności powietrza w której pracujemy najbardziej efektywnie oraz ważność dopływu świeżego powietrza w zależności od wielkości pomieszczenia i liczby pracowników)
    • Pracuj mądrzej nie ciężej! (pokazujemy jak ułatwić pracę poprzez wyciągniecie podstawowych błędów i przedstawienie nowych sposobów wykonywania czynności stanowiskowych)
Dzień bezpieczeństwa wspiera i kreuje ergonomiczne rozwiązania poprawiające zdrowie i efektywność pracowników.

w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi dba o zdrowie jedzenie zwracając uwagę na to co trafia na ich talerz. Jest to jednak wciąż mniejsza część naszej populacji. Ludziom brakuje świadomości jak znaczący wpływ na nasze życie ma wybór odpowiednich artykułów spożywczych. Na ratunek pojawia się właśnie strefa, gdzie dietetyk w nowatorski sposób poszerzy wiedzę uczestników na temat jedzenia i picia. Podpowiadamy: W jakich godzinach jeść? Czym zastąpić kawę? Jakie są najzdrowsze przekąski w pracy? Czy drożej oznacza zdrowiej? Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Możemy zapewnić dla każdego pracownika szczegółową analizę składu ciała. Pracownicy będą mogli przekonać się w jakim miejscu obecnie się znajdują, czyli gdzie zaprowadziło ich dotychczasowe żywienie. Z doświadczenia wiemy, że to badanie często staje się głównym bodźcem do poprawy swojego jadłospisu i stosowania się do prozdrowotnej diety, która polepsza naszą sylwetkę i samopoczucie. Dzień bezpieczeństwa połączony z zdrowym odżywianiem to obecnie modny trend społeczny szybko rozwijający się wśród pracowników różnych stanowisk.

Ta strefa ma za zadanie pokazać uczestnikom jak ważne i przydatne są środki ochrony pracy. Uświadamiamy pracowników nie używanie środków ochrony osobistej jest skrajną nieodpowiedzialnością. Dzień bezpieczeństwa to doskonała okazja to testowania wytrzymałości odzieży ochronnej i wszystkich chroniących gadżetów.
Instruktorzy BHP w trakcie eksperymentów korzystają z różnych środków dydaktycznych wywołując spore zainteresowanie i zaskoczenie uczestników. Rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na pytania:

Czy arbuz chroniony kaskiem przetrwa uderzenie młotka?
Czy pomidor chroniony specjalną rękawicą zostanie przecięty?
Czy wyciśniemy sok z pomarańczy chronionej wzmacnianym butem?
Ile uderzeń młotka wytrzyma kask?
Czy okulary ochronne można przestrzelić takerem?

Tego wszystkiego i wiele więcej dowiemy się podczas dnia bezpieczeństwa na strefie eksperymentów BHP. Naszym zadaniem jest uświadomienie pracowników, że środki ochrony pracy mogą ocalić ich zdrowie a czasem nawet życie.

Tutaj sprawdzamy kondycję psychomotoryczną pracowników w formie testów i ćwiczeń praktycznych. Pracownicy na wszystkich stanowiskach powinni być opanowani, instynktownie reagować, szybko podejmować decyzje, nie ulegać emocjom, czy po prostu doskonale koncentrować się na powierzonych im zadaniach. Często od tego jak będą je wykonywać, zależeć może zdrowie innych ludzi. Poprzez testy psychologiczne psycholog ma możliwość oceny kondycji i predyspozycji każdego pracownika na dowolnym stanowisku pracy. Szczególnie istotne jest to na stanowiskach gdzie badania psychologiczne są obowiązkowe. Pracownicy podczas dnia bezpieczeństwa mogą przekonać się czy powinni popracować nad psychomotoryką i czy sprawnie przejdą kolejne badania w przyszłości. Zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie przez doświadczonego psychologa. Dzień bezpieczeństwa to dobry moment na sprawdzenie i ocenę zdrowia psychicznego pracowników.

Prawdopodobnie najbardziej atrakcyjna strefa w naszej ofercie obejmująca dużą ilość atrakcji i symulatorów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów bezpiecznej jazdy, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa w drodze do pracy oraz podczas powrotu. Nasi specjaliści udowodnią dlaczego ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy. Uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach motoryzacyjnych korzystając z symulatora dachowania Mini Cooper S. Czy podczas stłuczki parkingowej grozi nam utrata zdrowia? Na to pytanie uczestnicy odpowiedzą sobie sami za pomocą  symulatora zderzeń z systemem ISOFIX. Pracownicy doskonalą umiejętności w zakresie wymiany koła i montażu łańcuchów śniegowych. W naszym katalogu jest waga przeciążeń wypadków na której możemy sprawdzić chwilową masę ciała lub przewożonego przedmiotu podczas wypadku na drodze z różnych prędkości. Ciekawymi atrakcjami generującymi emocje, adrenalinę i hałas są symulator wybuchu poduszki powietrznej oraz symulator bezpiecznej jazdy. Umiejętność wczesnego reagowania i płynnej jazdy za kierownicą możemy obserwować podczas testu Stewarta. Na masce samochodu umieszczony zostaje talerz z piłką, a uczestnicy mają za zadanie pokonania próby czasowej tak by piłka pozostała na swoim miejscu. Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy mobilną płytę poślizgową oraz drift na specjalnych oponach poślizgowych. Warto wiedzieć, że wypadek pracownika w drodze lub z miejsca pracy obciąża pracodawcę i podlega pod przepisy kodeksu pracy. Dzień BHP jest świetną okazją by uświadomić i uwrażliwić pracowników na bezpieczeństwo związane z transportem drogowym.

Na tym stanowisku chcemy uświadomić uczestników jak ciężkie zadanie w pracy i życiu codziennym mają osoby starsze lub niepełnosprawne. Każdy dzień życia z niepełnosprawnością jest dla tych osób ciężarem i zarazem wyzwaniem. Osoby te pomimo ograniczeń chcą być aktywne zawodowo i żyć pełną życia, za co należy im ogromne uznanie i szacunek. Nasze działania mają za zadanie przybliżyć trudności codziennego funkcjonowania osób starszych i niepełnosprawnych. Eksperyment realizujemy to za  pomocą symulatora osoby starszej i niepełnosprawnej. Uczestnik do ćwiczenia zakłada specjalne elementy imitujące ograniczenia w/w osób. Są to między innymi:

  • słuchawki pogarszające słuch
  • okulary symulujące wadę wzroku
  • kamizelka wraz z obciążnikami na nadgarstki i kostki utrudniające poruszanie
  • specjalne ograniczniki na ręce i nogi powodujące problemy z ruchomością w stawach
  • nowatorskie rękawice utrudniające chwyt i czucie
  • ogranicznik szyi pogarszający ruchomość głowy
  • kule inwalidzkie
  • balkonik
  • wózek inwalidzki
Uczestnicy po ćwiczeniu w tej strefie wychodzą z większą świadomością, współczuciem i zrozumieniem osób starszych i niepełnosprawnych. Dzień bezpieczeństwa jest idealnym czasem na ukłon w stronę niepełnosprawnych oraz starszych osób.

Uświadamiamy tutaj uczestników że nawet 1 sekunda w trakcie pracy może być kluczowa do uniknięcia zagrożenia czy wypadku. Prowadzimy ćwiczenia z pracownikami, pokazując jak wpływa na czas reakcji:

  • używanie smartfona,
  • rozmowa z kolegą,
  • spożywanie alkoholu,
  • zażywanie narkotyków lub środków działających podobnie,
  • zmęczenie i niewyspanie,
  • wykonywanie innych czynności jednocześnie.
Ludzie ciągle korzystają z smartfonów często podczas wykonywania bardzo odpowiedzialnych zadań. Chcemy pokazać im zagrożenia, dlatego testujemy ich refleks za pomocą innowacyjnego symulatora refleksu Simflex. Pokazujemy jak zmienia się szerokość pola widzenia, koncentracja, szybkość, precyzja, i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo. Refleksomierz Simflex, to metalowa konstrukcja z 12 lampkami dotykowymi, która może posłużyć nam również do rywalizacji i zabawy podczas dni bezpieczeństwa. Za pomocą symulatora możemy sprawdzić, co dzieje się z naszym refleksem po spożyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych. Do tego celu służą nam odpowiednio alkogogle i narkogogle. Dzień bhp jest dobrym momentem do zbudowania strefy refleksu pracownika. Zainteresowanie jest bardzo duże, a tablica rekordów wyników wprowadza element rywalizacji.

Umiejętność udzielania pomocy na miejscy wypadku to nie tylko obowiązek moralny, ale także prawny. Brak udzielenia niezbędnej pomocy poszkodowanym grozi karą pozbawienia wolności! Przeszkolenie personelu w zakresie pierwszej pomocy jest jednym z najważniejszych szkoleń dla pracowników. W sytuacji zagrożenia życia nie ma czasu na zastanowienie! Przecięta tętnica prowadzi do wykrwawienia człowieka w 3 minuty. Zatrzymanie akcji serca powoduje nieodwracalne uszkodzenia już po 5 minutach. Skuteczna i realna pomoc oparta jest na odruchach, pozwalających zaoszczędzić cenne sekundy podczas akcji ratowniczej. Strefa obsługiwana przez doświadczonych ratowników medycznych pozwoli podnieść umiejętności udzielenia pierwszej pomocy wśród pracowników. Ratownicy korzystają z profesjonalnego sprzętu używanego w ratownictwie. W prosty sposób są w stanie nauczyć uczestników jak poprawnie wykonać proces reanimacji, na czym polega resuscytacja, jak zatamować krwawienie lub opatrzyć ranę. Organizujemy zajęcia z pierwszej pomocy zgodnie z określonym scenariuszem poprzez odgrywanie sceny prawdziwego wypadku. Tematyką inscenizacji może być wypadek na magazynie, wózku widłowym, w biurze, upadek ze schodów, potrącenie, utrata przytomności i wiele innych w zależności od charakterystyki pracy firmy. Posiadamy nowoczesne symulatory do zajęć pierwszej pomocy. Realizujemy ćwiczenia z wykorzystaniem sztucznej krwi, tamowanie ran oraz bandażowanie. Zajęcia z pierwszej pomocy powinny być regularnie przeprowadzane w celu nabycia bądź odświeżenia wiedzy. Dzień bezpieczeństwa jest doskonałą okazją do organizacji kreatywnych i odwzorowanych scenkach pierwszej pomocy.

Kontakt

Zaufaj nam i popraw bezpieczeństwo pracowników

Drivemat Mateusz Grzebinoga | ul. Wilamowicka 17 | 32-600 Rajsko